Zastosowania siatek zgrzewanych – co powinieneś wiedzieć?

Siatki zgrzewane to artykuł, jaki nierzadko spotykamy, jednak zwykle nie zwracamy na niego uwagi. Siatki posiadają tak szerokie zastosowanie, że prędzej czy później zajdzie potrzeba aby je kupić. Przedstawiony rodzaj siatki jest znacząco mniej popularny, niż powszechna siatka pleciona, jednakże w coraz większej ilości przypadków klienci decydują się na jej kupno.

Siatka zgrzewana czy pleciona? Co wybrać?

Aby uzyskać odpowiedź na pytanie jeżeli chodzi o decyzję doboru siatki, powinno się najpierw pomyśleć, jakie istnieją między nimi rozbieżności. Standardowa siatka pleciona to zwykle pokryta cynkiem stal z powłoką PCV. Powstaje ona w procesie zaplatania razem drutów i kompilacji regularnych oczek. Model, jaki widzi się najczęściej, to romby.

W przypadku siatki zgrzewanej także otrzymujemy stal w formie ocynkowanej, dodatkowo okrytą warstwą PCV. Siatki zgrzewane często wykorzystuje się przy grodzeniu posesji. To rozwiązanie jest nadzwyczaj eleganckie i trwałe. Siatki zgrzewane jesteśmy w stanie zakupić we wszystkich dostępnych opcjach kolorystycznych, zmieniana jest także wielkość oczek, wysokość, czy długość rolki. 

Siatki zgrzewane – zalety

Jedną z głównych i kluczowych zalet siatek zgrzewanych jest łatwość montażu. Po kupnie siatki dostajemy nieelastyczny materiał, którego nie ma potrzeby formować i naciągać, jak w przypadku siatek plecionych. Najwyższej klasy twardy drut na pewno nie ulegnie uszkodzeniu w momencie instalacji. Dodatkowo, trzeba zwrócić uwagę na zaletę, że siatka zgrzewana umożliwia przepływ powietrza jak też światła słonecznego.

Tekst na podstawie: orstal.com.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these