Przyjazne przedszkole – co to oznacza w praktyce? Czemu warto zastanowić się nad tym, żeby wyprawić naszego malucha do takiego przedszkola?

Psycholodzy razem informują, iż młode lata to kluczowy czas w życiu człowieka. Wtedy wykształca się dużo procesów także fizycznych, ale nade wszystko psychicznych. Dlatego niezastąpiona, głównie w młodym wieku, jest odpowiednia i pełna troski opieka nad dzieckiem.  

Przedszkole to strefa, która została stworzona po to, aby opiekować się najmłodszymi. prestiż tej instytucji rośnie w głównej mierze w środowisku matek i ojców, którzy pragną, żeby ich dzieci były gdzieś, gdzie będą bezpieczne. To, że rodzice martwią się o swoje pociechy jest naturalnie zrozumiała – podczas gdy oni są w pracy, chcą wiedzieć, że wtedy ich dzieci bawią się pod okiem opiekunek. rola wychowania przedszkolnego rok w rok wzrasta – przez co oczekiwania wobec placówek również.

Co jest niezwykle ważne w tworzeniu przyjaznego przedszkola? I w jakich miastach powinniśmy ich szukać?

Kluczowym elementem tworzenia przyjaznych więzi z maluchem jest czas, który poświęca mu nauczyciel – na zgłębienie jego pragnień i zainteresowań. W tym zakresie wśród polskich przedszkoli liderami są przedszkola prywatne, zatrudniające najlepiej kwalifikowanych pracowników. 

Przyjazne przedszkole w Toruniu jest miejscem, gdzie wszyscy czują się dobrze. W związku z tym wymagana jest wysoka częstotliwość rozmów rodziców z nauczycielami tak, aby powstało między nimi wzajemne poczucie zaufania. Przedszkole, powinno się kojarzyć z nauką, zabawą oraz świetnie spędzonymi latami, dzieciom w szybkiej asymilacji do nowego środowiska i sprawia, że dziecko z chęcią a także radością na twarzy uczęszcza. Jest to najistotniejsza rzecz zarówno dla rodziców jak i dla samego przedszkola. 

W opinii statystyk zadowolenia rodziców na szczycie najlepiej ocenianych placówek w segmencie przedszkoli niepublicznych aktualnie są takie miasta jak: Kraków, Rzeszów, Toruń, Warszawa, Poznań oraz Łódź. Jeśli chodzi o placówki niepubliczne – wyróżniają je przede wszystkim jakość opieki nad dziećmi i różnorodność gier i zabaw, które są rozwijające dla podopiecznych. 

kluczowe cechy przyjaznego przedszkola:

  • Wspólne działanie maluchów opiekunów i wychowawców na najlepszym szczeblu – częste powiadamianie rodziców o progresie, słowa uznania, ale również obustronne porady
  • Posiadająca wysokie kwalifikacje sztab nauczycieli a także profesjonalnie ułożona kadra kierownicza
  • Istotnym elementem, do którego dużą wagę przywiązuje kadra nauczycielska, jest progres wychowanków na każdej płaszczyźnie
  • najmłodsi poszerzają swoje zainteresowania i zdolności i posiadają podczas tego zapewnione kompleksowe oparcie oraz kompleksową piecze nauczycieli
  • Każdy podopieczny jest ważny – indywidualne nastawienie do podopiecznego, zaowocuje zaobserowaniem jego smykałki
  • Zwracanie uwagi na preferencje np. w temacie jadłospisu – w tym miejscu również powtarza się podpunkt o obustronnej konsultacji między mamą i tatą i wychowawcami

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these