Poznaj zalety i zastosowania paneli winylowych

Panele winylowe to świeży produkt na rynku w Polsce. Duża ilość ludzi może posiadać złe skojarzenia, gdy słyszy nazwę panele winylowe. Zapewne ma wtedy przed oczami panele z minionej epoki, które kojarzone były z niskim standardem wykonania. Nowoczesne panele winylowe to jednak coś absolutnie innego. Gdańsk to miejsce, w którym to rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne. Dzisiaj zaprezentujemy Ci jakie dobre strony ma to rozwiązanie i gdzie możesz je zastosować.

Jakie są właściwości paneli winylowych?

Panele winylowe składają się zwykle z czterech powłok, z czego górna warstwa odpowiada za szczelność powierzchni. Poniżej warstwy wierzchniej znajduje się powłoka z drukiem wzoru podłogi – zwykle jest to imitacja drewna. W następnej kolejności znajduje się rdzeń winylowy i warstwa stabilizująca. Z uwagi na swoją wysoką odporność panele winylowe świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach mocno eksploatowanych. Zazwyczaj stosuje się je w kinach, budynkach użyteczności publicznej.

Zalety paneli winylowych

Nie bez przyczyny panele winylowe cieszą się tak dużą renomą. Ze względu na swoje świetne właściwości i przystępną cenę można je zauważyć w wielu miejscach. Pośród najważniejszych plusów podłóg winylowych wyróżniamy:

Wybór wzorów

Aktualnie na rynku znajduje się tak dużo rodzajów podłóg winylowych, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, poza typowymi, drewnianymi imitacjami istnieją również takie wykonane z ceramiki czy kamienne.

Ciche użytkowanie

Właściwości akustyczne podłóg winylowych są nadzwyczaj sprzyjające, panele wygłuszają odgłos, który tworzy się w czasie chodzenia.

Nieskomplikowany montaż

Panele winylowe nadają się do własnoręcznego montażu, zwłaszcza te elastyczne; większa część z nich montuje się poprzez bez użycia kleju, a sam montaż trwa jedynie kilka godzin.

———

Czy panele winylowe to dobry wybór? Według naszego doświadczenia stanowczo – tak. Sprawdź okoliczne firmy oferujące montaż paneli winylowych w Gdyni czy całym w Trójmieście i wybierz odpowiednią podłogę do swojego pomieszczenia.

Informacje zaczerpnięte z: https://domistyl.pl/oferta/podlogi/winylowe/

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these