Poznaj wyjątkowe realizacje architekta wnętrz z Poznania

W tym tekście opisujemy zaskakujące projekty stworzone przez Home Plan – architekt wnętrz w Poznaniu.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu

W pokoju są przeszklone drzwi a także ściany a także duże okna z drewnianymi ościeżnicami. Dzięki temu lokal jest jasny. Obok każdego okna wiszą grafitowe zasłony. W centralnej części pokoju ustawiony został solidny ciemnoszary stół, a dookoła stołu jasne krzesła z metalowymi nóżkami. Blisko okna balkonowego w ścianie jest ulokowana szafka na książki. Regał ma 6 półek i ma kolor ciemnego brązu. Architekt wnętrz sprytnie wsadził go we wnękę w ścianie, przez to nie zajmuje prawie wcale przestrzeni.

Na suficie zamocowano dwie czarne lampy. Z wyglądu przypominają duży plażowy kapelusz lub parasol przeciwsłoneczny. Mają włożone duże żarówki, w ten sposób tuż po zmroku lokal może być wciąż jasny.

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu

Pierwsze piętro lokalu w Poznaniu składa się z dużego pokoju połączonego z kuchnią. Możemy w nim zobaczyć bardzo funkcjonalne parapety, które odgrywają rolę stołu kuchennego. Obok białych parapetów zostały postawione 2 wysokie, barowe stołki a siedząc przy nich można obserwować jak wygląda dzień za oknami. Pod parapetem w kuchni postawiono szafkę w kolorze białym – tak jak wszelkie meble kuchenny. Zaraz nad zlewem i ladą powieszono półkę, wobec tego kuchnia otrzymała ekstra miejsce na kwiaty doniczkowe i małe rzeczy, które są codziennie używane. 
Architekt wnętrz zgrabnie odseparował kuchnię od części salonu przez położenie innej podłogi – w kuchni zobaczymy interesujące sześciokątne kafelki w różnych odcieniach szarości. W salonie dla odmiany jest podłoga drewniana. W części wypoczynkowej, ale zaraz obok kuchni postawiono sporej wielkości czarny stół, a dostawione są do niego przeróżne krzesła – są one czerwone, białe ale też czarne. Zaraz nad stołem powieszona została lampa w kolorze białym, która prócz tego, że jest ładna jest też funkcjonalna i można ją przesuwać w pozostałe fragmenty pokoju. W salonie parapet również nie jest niepraktyczny – wszędzie stoją kwiaty a dodatkowo stworzono pod nim regał na książki.
Na wprost kuchni przy ścianie postawiono grafitową kanapę – narożnik. Przed nią leży piękny dywan w kolorach szarości i z azteckimi wzorami. Na dywanie została ustawiona ława, która jest jasnobrązowa, a szary bieżnik perfekcyjnie łączy się z narożnikiem i dywanem. Zaraz przy narożniku ustawiono lampę stojącą, która powoduje, że nawet po zmroku czytanie książki nie będzie sprawiało problemu. Tuż obok lampy mieszczą się stylowe drewniane schody posiadające białą balustradę, które prowadzą na drugi poziom apartamentu w Poznaniu.

Mieszkanie w Poznaniu

W mieszkaniu w Poznaniu architekt wnętrz z Home Plan oddał się projektowaniu łazienki. Zamontowane zostały tam nowoczesne czarne kafelki. Kafelki nie są standardowymi prostokątami, ale posiadają kształt rombu i są układane na ścianie na zmianę, w ten sposób, że tworzą strzały w górę i w dół. W łazience umieszczona została biała szafka z czarnym blatem, a na nim biały prostokątny zlew ze srebrnym wysokim kranem. Zaraz nad umywalką architekt wnętrz postanowił umieścić okrągłe lustro, a nad nim czarną lampę – kinkiet. 
W dodatku w lokalu w Poznaniu Home Plan postanowiło ulokować dużą białą szafę, która ciekawie odgradza przedpokój od salonu. Szafa ta ma drewnianą dziurę, która została zmieniona w siedzisko, na którym można przykładowo ubrać się, ale jest także wieszakiem na kurtki i torebki.

Dom z basenem

W domu z basenem architekt wnętrz zdecydował stworzyć betonowy sufit. Idealnie pasuje on zarówno do salonu jak i pokoju dziecięcego. W salonie wspaniale komponuje się to z paleniskiem i przestrzenią do trzymania drewna a także grafitowym narożnikiem. Dodatkowo lokal posiada drewniane, ciemnobrązowe panele i bardzo duże okna, które są zamontowane na długości całej ściany. Do betonowego sufitu idealnie pasują żaluzje, które zostały powieszone w oknach.
Takie same żaluzje i panele widnieją również w pokoju dla dziecka, w którym przyklejona jest biało-szara tapeta, przedstawiająca drzewa. Pod tą ścianą architekt wnętrz postanowił ulokować białe łóżko w kształcie domku. W centralnym punkcie pokoju za to ułożony został dywan w kolorze białym oraz kolorowe poduszki. Wszystkie barwy doskonale ze sobą współgrają i pomimo zastosowania dużej ilości bieli i szarości – pokój jest wesoły.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these