Garnitur uszyty na miarę – czy zawsze jest drogi? Na co zwrócić uwagę,aby wybrać odpowiedniego krawcową?

W trakcie przygotowania do ważnych dla nas uroczystości za każdym razem pragniemy wyglądać jak najlepiej. Ale wielu z nas skupia się również na tym, żeby nie było zbyt drogo, gdyż najprawdopodobniej jest to ubiór tylko na jeden wieczór. Jest to często powtarzany błąd. Nie zapominajmy bowiem, że w przypadku dobrze dopasowanego garnituru, będzie to ubiór na wiele lat i za chwilę dowiemy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kwestii finansowych są w życiu momenty, w których warto zainwestować w ubranie uszyte na miarę, doskonale dobrane do osobistych potrzeb i gabarytów.

Czy strój szyty na miarę musi dużo kosztować?

To najczęściej powielany mit, zwłaszcza w środowisku męskim, to znaczy – garnitur zakupiony w sklepie jest bardzo drogi, nie mówiąc już o takim szytym na miarę. Dużo zależy od tego, na jakiego krawca się zdecydujemy, i jaki materiał zostanie użyty przy komponowaniu naszego stroju, tyle będziemy zobligowani za niego zapłacić. Ceny na rynku są różne, jednak przeważnie wahają się od 1500 do 4000 tysięcy złotych. W takim wypadku odpowiedzi na pytanie, czy stanowi to duży czy mały wydatek, każdy z nas musi udzielić sam, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna. Jednak, nie zapominajmy o tym, aby razem z tym pytaniem, zadać sobie jeszcze jedno – jak chce się prezentować w swoim nowym garniturze?

Dlaczego warto zainwestować w garnitur szyty na miarę?

Największą zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak się w nim prezentujemy. W większości przypadków, zwłaszcza w kwestii odzieżowej, zdecydowanie lepiej prezentują się rzeczy, które są dopasowane dobrze do użytkownika. Możemy poczuć się wtedy bardziej wyraziści, a wszystkie atuty są podkreślone. Należy także zwrócić uwagę na to, że faktycznie garnitur nie towarzyszy nam codziennie, ale w tym tkwi jego siła. Nie zapominajmy bowiem, że jest to strój, który ma nam służyć właśnie w specjalnych okazjach, w których zazwyczaj chcemy wyglądać rewelacyjnie i czuć się pewnie, a przede wszystkim komfortowo.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą różnice poczujemy w komforcie noszenia. Bądźmy zatem przygotowani na to, iż w sklepie nie ma idealnych wymiarów pod nas – co jest wiadome. Szwalnie, posiadające umowy ze sklepami, produkują ubrania rozmiarowo, według ogólno przyjętych wymiarów. M L czy S, to najbardziej znane aktualnie rozmiary. Jest możliwość, że będą się różnić między sobą nawet w granicach tej samej marki, jednak nie zmienia to faktu, że wciąż nie będą pasować do naszej sylwetki idealnie w każdym miejscu naszego ciała. Ktoś może posiadać zbyt szerokie biodra do rozmiaru M, a kolejny za szeroką klatkę piersiową, żeby móc kupić S-kę. Kiedy idziemy na przymiarki do krawca wyżej wymienione problemy, a zwłaszcza nasze niedoskonałości nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała zmierzona zostaje osobno i na podstawie tych wymiarów szyta jest nasza druga skóra na imprezy okolicznościowe i eleganckie wieczory.

Jak szukać idealnego krawca?

Gdy podjęliśmy decyzje o tym, że chcemy mieć garnitur uszyty na miarę pora na to, żeby znaleźć dobrego krawca. Wiele oczywiście zależy od tego, gdzie żyjemy. Dobrze będzie w takowej sytuacji zapytać o rekomendacje przyjaciół i znajomych. Możemy też wykorzystać internet w procesie szukania idealnej dla nas propozycji. W myśl powiedzenia, wszystkie chwyty dozwolone, pamiętajmy, że najważniejszy jest nasz komfort i znalezienie dobrego krawca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these

No Related Post