Co koniecznie warto wiedzieć na temat plis okiennych?

Plisy okienne są bardzo często wybierane ze względu na swoje liczne zalety. Świetnie zastępują tradycyjne rolety. W Warszawie można współcześnie znaleźć wiele firm, które zajmują się realizacją rolet plisowanych. Jednak, żeby znaleźć najlepsze plisy okienne, dobrze jest wziąć pod uwagę kilka najważniejszych aspektów. Czym są plisy okienne? O czym koniecznie warto na ich temat wiedzieć? Jakie są ich podstawowe zalety? Jak kupić dobre rolety plisowane?

Jak działają plisy okienne?

Plisy okienne nazywane są także roletami plisowanymi. Ich celem jest osłonięcie szyb, co jest możliwe dzięki materiałowi składanemu w harmonijkę. System składa się za pomocą listewki lub sznurka i ustawiać ją w dowolnej konfiguracji panując nad ilością przepuszczanego światła. Rolety plisowane mogą być wykonane z rozmaitych materiałów – zwykle stosowane są różnego rodzaju tworzywa sztuczne takie, jak na przykład poliester. 

Sposoby montażu żaluzji plisowanych

Istnieją dwie metody zakładania plis – inwazyjny oraz nieinwazyjny. Pierwszy z nich opiera się na wierceniu dziur w oknie. Plisy można dzięki temu mocować bez względu na rodzaj okna, a co więcej nie będą one blokować otwarcia go na oścież. Alternatywą jest montaż bezinwazyjny. Wiele osób decyduje się na niego, gdyż nie ma potrzeby robienia dziur w listwach. Żaluzje zakłada się się za pomocą dopasowanych zaczepów, które umieszcza się do ramy okna. Zaciski będą znacznie tańszym rozwiązaniem, jednak powinno się pamiętać, że mogą się szybciej psuć. 

Jakie są dostępne typy rolet plisowanych?

W sklepach można znaleźć różne typy plis okiennych. Najczęściej kupowane są tradycyjne rolety, które nadają się do zwykłych okien. Kolejnym wyjściem będą rolety, które sprawdzą się w oknach dachowych. Dodatkowo żaluzje zakłada się do okien o nietypowych kształtach – sprawdzają się przykładowo do ram ram skośnych oraz okrągłych. 

Dlaczego rolety plisowane są tak często wybierane?

Dzięki roletom plisowanym można regulować stopnień dopływu światła. W przeciwieństwie do tradycyjnych żaluzji można zasłonić wybraną część okna – na przykład od połowy w dół. Kolejną zaletą jest prostota użytkowania. Żaluzje nie ważą dużo, są solidne i wyglądają się estetycznie, dzięki czemu pasują do większości wnętrz. Doskonale pasują do wyposażenia, gdyż można wybrać modele w różnych kolorach i wzorach. Wiele osób wybiera rolety plisowane wykonane z materiałów termoizolacyjnych – zimą nie ucieka z pomieszczenia ciepło, a latem nie dostają się do niego promienie słoneczne.

Jak znaleźć dobre żaluzje plisowane?

Wybranie dobrych plis okiennych nie jest trudne, trzeba tylko wziąć pod uwagę kilka podstawowych parametrów. Przede wszystkim należy dobrać je do kształtu oraz wielkości okna. W czasie zakupu nie można pomijać także tkaniny, której zostały wykonane plisy. Według własnych preferencji oraz wystroju wnętrza należy dopasować kolor i wzór.
Przy kupowaniu dobrych żaluzji plisowanych koniecznie powinno się wziąć pod uwagę producenta, ponieważ to właśnie on zapewnia wysoką jakość artykułów. Mnóstwo osób decyduje się na PIOGAL – plisy. Firma jest wiarygodna, a także sprawnie realizuje zlecenia.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these