Podłogi drewniane – jak o nie dbać

Drewniana podłoga to pragnienie wielu osób budujących nowy dom. Zakup drewnianej podłogi to niemały wydatek, dlatego opłaca się zastanowić się nad tym, jak prawidłowo o nią zadbać. Konserwacja podłóg drewnianych to niełatwa kwestia – przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz. 

Ogromny wybór produktów do podłogi drewnianej znajdziesz w Sklepie Partners

Podłoga i lakier – co musisz wiedzieć?

Podłoga pokryta lakierem to jeden z najpopularniejszych gatunków podłóg sosnowych. Dobrej jakości lakier zapewnia wytrzymałość i nie jest podatny na zarysowania. By zapobiec czynnikom, które mogą zmienić wygląd twojej drewnianej podłogi – nie zapominaj o podstawach. Regularne odkurzanie podłogi drewnianej, najlepiej główką z delikatnym włosiem, skutecznie przedłuży jej żywotność. Po odkurzaniu należy przetrzeć podłogę na mokro. delikatna szmatka, solidnie odciśnięta z nadmiaru wilgoci z pewnością zda egzamin. Do wody powinieneś wlać specjalny preparat przeznaczony do mycia podłóg lakierowanych.

Olejowanie podłogi – zabezpieczenie desek

Podłogi pokryte olejem wykonane są w stu procentach z drewna, które potem zostaje impregnowane olejem. Nie można zaprzeczyć, że impregnowane olejem podłogi drewniane posiadają ponadprzeciętny czar, który sprawia, że przestrzeń nabiera charakteru. Ten typ podłóg dobrze sprawdza się w miejscach często używanych – budynkach publicznych, czy nawet mieszkaniach, w których znajdują się dzieci. Choć olej sprawia, że są wysoce odporne, nie należy zapominać o ich konserwacji. Tak, jak w przypadku podłóg pokrytych lakierem, podstawową sprawą jest regularne sprzątanie. Podłogę impregnowaną olejem powinno się zamiatać lub odkurzać szczotką z delikatnym włosiem. Raz na jakiś czas można ją także odświeżyć przy użyciu specjalnego preparatu. Środek ten należy odpowiednio dobrać pod względem odcienia podłogi. Gdy zniszczenia są na tyle duże, że zwykłe preparaty i pielęgnacja nie pomogą – postawmy na renowację. Twardy wosk do podłóg stworzy na podłodze powłokę chroniącą drewno.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these