Nawadnianie ogrodu – co powinieneś wiedzieć?

Nawadnianie ogrodów to czynność, dzięki której nasza zielona przestrzeń może cieszyć się doskonałym wyglądem o każdej porze roku.  Przed zabraniem się za nawadnianie ogrodu należy znać kilka porad, które spowodują, że nawadnianie będzie owocne. Żaden ogrodnik nie chciałby stracić swoich plonów ze względu na przelanie czy niewystarczające podlanie roślin. Stworzyliśmy ten poradnik, aby pomóc Ci pojąć jaki jest najlepszy najefektywniejszy sposób na podlewanie roślin. Poruszymy także problem powrzechnych mitów na temat nawadniania.

Tekst został napisany na podstawie informacji zasięgniętych ze strony internetowej firmy Watermil – nawodnienia
[HREF
.

Suche liście – dlaczego to tak ważne?

Wydawać by się mogło, że to dobry znak, gdy cała roślina jest wilgotna. Nic bardziej mylnego. Należy uczulić się na informację, że mokre liście rośliny, zwłaszcza w lecie, mogą powodować różne problemy w przyszłości. Mokre liście prędzej czy później przeobrażą się w zniszczone liście. Ze względu na długi kontakt z wodą możemy być przekonani, że dopadnie je choroba grzybicza. Mokrym liściom wystawionym na pomieniowane słoneczne grożą oparzenia. Pamiętaj, aby kilka razy przekonać się, czy system nawadniania, który zastosujesz nie spowoduje, że liście będą mokre. To właśnie z tego względu w wielu sytuacjach warto zastosować nawadnianie kropelkowe.

W jakich godzinach nawadniać ogród?

Pytania związane z trybem nawadniania ogrodu to jedne z najczęstszych, które niepokoją ogrodników. Jak zaprojektować nawadnianie, by nie martwić się o zbiory? {Przede wszystkim|Co najważniejsze -) pamiętajmy o nawadnianiu w godzinach, kiedy ziemia jest stosunkowo chłodna i nie ma słońca, które mogłoby wyparować wodę. Podlewanie roślin pomiędzy 10:00 a 18:00 może niestety doprowadzić do zmarnowania około 30% wody – zostanie ona wyparowana. Zatem, by mieć pewność, że woda się nie zmarnuje – podlewajmy swoje rośliny wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Nawadnianie w godzinach porannych ma dodatkową, ważną mocną stronę. Przygotowujemy wtedy zbiory do nadchodzącej w trakcie dnia suszy. W tym momencie warto rozważyć systemy nawadniania ogrodów – pozwolą one nam nie niepokoić się, że zapomnimy nawodnić nasze rośliny.

Nie wierz w te mity, które mogą zabić twoje rośliny!

Wczoraj padał deszcz, więc dziś nie podlewasz swoich plonów? Nic bardziej mylnego. Pomyśl, czy deszcz trwał przez cały dzień, czy padało jedynie parę godzin. Lekki deszcz nie nawodni twoich zbiorów. Przeświadczenie, że lekki deszcz należycie nawodnił nasze rośliny może doprowadzić do ich przesuszenia.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these