Jakie właściwości mają kadzidła?

Ostatnimi czasy aromaterapia staje się coraz popularniejsza. W wielu miejscach znajdziemy różne rodzaje kadzideł. Najbardziej popularne są kadzidła patyczki, ale w sklepach ezoterycznych dostrzeżemy także inne ich rodzaje. Jeżeli ciekawi Cię jak zrelaksować się po trudnym dniu w pracy, wypróbuj te aromatyczne substancje.

Wszystkie odmiany kadzidełek, które tu opisujemy, upolujesz w sklepie ezoterycznym Ezolove – kadzidła

Jak wyglądają kadzidła naturalne?

Kadzidła naturalne odróżniają się głównie formą, w jakiej możemy je zakupić. Najczęściej spotkamy się z całymi wiązankami ziół i drewienek. Kupując taki produkt widzimy dokładnie co się w nim znajduje, nie posiada sztucznych aromatów czy też domieszek. W trakcie spalania takiego kadzidła wyzwalają się olejki i żywice, które intensywnie pachną. W celu wykorzystania tego kadzidła wystarczy podpalić pęczek ziół lub drewienko, które następnie można odłożyć na podstawkę lub trzymać w dłoni i poczekać aż woń rozejdzie się w pokoju.

Charakterystyka kadzideł stożkowych

Kadzidła stożkowe to następna ciekawa forma. Jeżeli tylko mamy specjalną podstawkę to użycie ich będzie niezwykle efektowne. Kadzidła te cechują się odmiennym dymieniem, czyli powstaje ono od dołu. Jest to fantastyczny wyrób, który sprawdzi się zarówno do aromaterapii jak i terapii wizualnej.

Te kadzidła razem z podstawką, ze względu na nietuzinkowy kształt i efekt, będą doskonałympodarkiem.

Kadzidła mają w sobie różne olejki eteryczne, dzięki czemu możemy dostać je w różnych kompozycjach zapachowych. Ich zastosowanie potrafi przynieść ulgę w bólach głowy oraz bólach stawów i mięśni, co jeszcze bardziej pokazuje, że jest to doskonały prezent dla bliskiej Ci osoby.

Które kadzidła są lepsze – patyczki czy sznureczki?

Kadzidła w formie patyczków są najczęściej spotykanymi kadzidłami. Możemy kupić je również w marketach. Patyczki obklejone są wysuszoną i pokruszoną mieszanką ziół, żywicy i olejków eterycznych. Są bardzo proste w zastosowaniu, wystarczy zapalić ich koniec i jak tylko zacznie lecieć dym, warto zgasić ogień. Kadzidełka możesz wsadzić do naczynia, które będzie je utrzymywać w pionowej pozycji, położyć na podstawkę, lub wetknąć w piasek czy doniczkę.

Kadzidła sznureczki są tradycyjnymi kadzidłami nepalskimi. Wykonane są rozkruszonych ziół i przypraw, otoczone papierem i na koniec niejednokrotnie opryskane olejkami eterycznymi. Takie kadzidełka mogą być stosowane także jako zawieszki zapachowe do szaf, wtedy nie można ich zapalić, a tylko powiesić w miejscu docelowym. Aby zapalić kadzidło sznureczek wystarczy zapalić jedną końcówkę tak aby się lekko żarzyła. Sznureczki spalają się dosyć szybko, ale bardzo długo pachną.

Które kadzidełko jest numerem jeden? To jest uwarunkowane Twoimi wymaganiami i zainteresowaniami. Jeżeli lubisz intensywne ziołowe zapachy – weź kadzidło naturalne. W przypadku kiedy wolisz tradycyjne, łatwo dostępne rzeczy, idealnie sprawdzi się kadzidło patyczek, a delikatne, długo pozostające w pomieszczeniu aromaty dostaniesz jeśli nabędziesz kadzidło sznureczek. Jeśli jednak podoba Ci się idea terapii wzrokowej, lub potrzebujesz podarunku dla przyjaciela – postaw na kadzidełko stożkowe, najlepiej w komplecie z podstawką.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these

No Related Post